
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 185 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Number of Pins | 2 |
| Leakage Current | 100 nA |
| Composition(Kit Type) | Zener |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Unidirectional |
| Number of Elements | 1 |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 day ago) |
| Max Power Dissipation | 600 W |
| Peak Pulse Current | 25.9 A |
| Breakdown Voltage | 15.6 V |
| Max Reverse Leakage Current | 100 nA |
| Element Configuration | Single |
| Direction(Counting Sequence) | Unidirectional |
| Min Breakdown Voltage | 15.6 V |
| Reverse Standoff Voltage | 14 V |
| Clamping Voltage | 23.2 V |
| Power Line Protection | No |
| Number of Unidirectional Channels | 1 |
| Reverse Breakdown Voltage | 15.6 V |
| Test Current | 1 mA |
| Manufacturer Lifecycle Status | RELEASED FOR SUPPLY (Last Updated: 1 day ago) |
| Voltage ESD Contact | 8 kV |
| Voltage ESD Air Gap | 15 kV |
| Working Voltage | 14 V |
| Number of Channels | 1 |
| Peak Pulse Power | 600 W |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
